Jindřich Kraus
Jindřich Kraus

Nabídka vystoupení

Objednávky: Agentura Artstar, jk.artstar@volny.cz
mobil: +420 602 255 561


Zpěvák, textař a hudebník Jindřich Jan Kraus

Jindřich Jan Kraus je zpěvák a hudebník. Málokdo ví, že je spoluautorem slavné písně Takový schody do nebe, která získala Zlatého slavíka. Ve stejné době vyhrál pěveckou televizní soutěž Hvězdy zatím bez nebe, podobná dnešní Superstar. Jeho písnička „S knihami se kamarádím“ vyhrála jednu z hitparád Bonanza na Country radiu. Znát ho můžete z Divadla Semafor, Karlín, Divadla Broadway. Se svými pořady jezdí po celé republice. Napsal stovky písniček a jeho poslední album „Chvíle ke hvězdám“ vyšlo v roce 2010. Uslyšíte z něj ty nejlepší písně a také světové melodie s originálními texty.

V jeho vystoupení „Život krásný barvy má“ zazní kromě českých originálních písní, také světové melodie v anglickém a italském jazyce, proložené satirickými českými texty na aktuální životní témata současnosti. Písničky, které zpívá Jindřich Jan Kraus, mohou provázet humorné příběhy a kontaktní komunikace s diváky, z nichž někteří obdrží od účinkujícího dárky. Přijďte se pobavit a nasát příjemnou atmosféru.


„Mezi zemí a nebem“

Jindřich Kraus /Zpěvák, textař a hudebník/ & Petra Šáchová /Farářka, modelka, ombudsmanka/

Téměř 30 let živilo Petru Šáchovou její krásné tělo, ačkoliv její duše patřila Bohu!“ V období studia teologie, byla atraktivní blondýnka zvolena královnou krásy s titulem Miss Praha. Od roku 1976 se stala farářkou Církve československé husitské. Prožila nelehké období nátlaku Státní bezpečnosti. Po Sametové revoluci působila při svém povolání také na lince důvěry. Stala se ombudsmankou na Praze 5. Její příkladně lidský přístup k víře, bořil bariéry mezi lidmi. Oddala tisíce manželských párů, pokřtila mnoho dětí. Petra si pro každého vždy udělala čas, aby mohla svým slovem a zkušenostmi pomoci a předat naději!

V pořadu „Mezi zemí a nebem“ zažijete mimořádné chvíle s nejpopulárnější farářkou v České republice, uslyšíte její neobvyklé životní příběhy, které dosud nikde nepublikovala. Svými slovy vycházejícími z dlouholeté činnosti a zkušeností, pohladí duši přítomných a zodpoví případné dotazy diváků.
Jindřich Kraus, pořad moderuje, zpívá a baví diváky v příjemné atmosféře.
Nenechte si ujít nevšední zážitek!
Projekt Senior Stop Stár - vystoupení pro seniory

Projekt pořadů a zábavy určený především pro diváckou a posluchačskou oblast seniorů. Chceme relativně zastavit proces stárnutí v myslích, někdy i osamocených starých lidí. Ti, dle průzkumu nesledují a nemají v oblibě pořady jako je Top Star, Superstar a podobně, kde vystupují celebrity, které se objeví a zase zmizí, jako kuličky na plotně. Navíc denně obdivované úspěchy a bohatství, drahá auta a nemorální chování, seniory dráždí a stresuje. Oni mají pouze svůj přiměřeně nepřiměřený důchod, se kterým musí vystačit. Víme, že peníze jim zatím dát nemůžeme. Můžeme jim ale dát radost smích a dát jim v duši klid v jejich mysli, a vyřešit částečně jejich problémy a stres v našich scénkách a písničkách. Některé známé melodie písní dostanou nové, satirické texty poukazující na problémy stáří a doby ve které senioři žijí.
Pořad přijedeme zahrát do domova důchodců, formou besedy, představení můžeme hrát v klubech ale také ve velkých sálech kulturních domů. Dle velikosti hlediště, po dohodě s objednatelem se stanoví vhodné alternativy obsazení, hostů a doprovodu hudby. (Vystoupení lze odehrát s kytarou, klavírem, s hudebními základy, nebo s celým orchestrem př. orchestrem divadla Semafor)
Pořad, nebo jeho část můžeme odehrát i na vlnách rozhlasu.
Abychom dokázali seniorům, že stáří, není nic neobvyklého a zlého a že mnozí i v důchodovém věku jsou aktivní, budou v pořadu vystupovat převážně senioři, kteří jsou přes svůj vyšší věk, úspěšní a činorodí.

Zpívej si a směj se

V pořadu zazní hlavně hudba a také vyprávění obou protagonistů - zpěváka Jindřicha Krause a italské herečky a zpěvačky Marie Párové. Marie svěří divákům něco o své kariéře a životě v Itálii, Jindřich okoření pořad humornými příběhy a svými texty na některé světově proslulé písničky, které zazpívají společně s Marií. Diváci mají možnost se tohoto pořadu účastnit aktivně a mohou získat zajímavé odměny.
Uslyšíte světové melodie a také písničky Jindřicha Krause z jeho alba. Pořad je vhodný do klubů, menších kulturních domů. Je vyhledáván pořadateli pro pobavení seniorů, ale hodí pro všechny, kteří mají rádi hudbu a trochu legrace. Chceme, alespoň po dobu našeho setkání, dát divákům radost, smích a klid v mysli a duši, vyřešit částečně problémy a stres pomocí dobré nálady.


Chvíle ke hvězdám

V pořadu zazní vyprávění obou protagonistů - astrologa Petra Messanyho a zpěváka Jindřicha Krause. Mají stejný anebo různý pohled na sny a na hvězdy? Vážné i humorné příběhy na toto téma jsou osou pořadu. Zejména hvězdné prognózy Petra Messanyho jsou velice přitažlivé, zejména pro ty diváky, kterým sdělí jejich vlastní horoskop, protože diváci mají možnost se tohoto pořadu účastnit i aktivně.
Pořad provází písničky Jindřicha Krause z jeho alba. Pořad je vhodný do klubů, menších kulturních domů a pro všechny, kteří se chtějí pobavit. Chceme, alespoň po dobu našeho setkání, dát divákům radost, smích a klid v mysli a duši, vyřešit částečně problémy a stres pomocí dobré nálady.

Zábavný pořad o knihách s písničkami a humorem "S knihami se kamarádím"

Jindřich Kraus je autorem zábavného pořadu a projektu "S knihami se kamarádím", ve kterém zpívá své originální písně, hovoří se svými hosty vesele i vážně o knize. Cílem pořadu je pomoci obnovit v lidech zájem o četbu knihy.

Po úvodní písni s vlastním textem "S knihami se kamarádím", se kterou zvítězil v hitparádě "Bonanza" vysílaném na Country radiu, následuje variabilní program.
Písničky, autorská čtení, rozhovory, nejen s hosty pořadu, ale i s diváky, kteří se mohou zapojit do programu vyprávěním, nebo předáním svých příběhů, které napsal jejich život. Nejlepší divácký příběh bude odměněn knihou a bude uveřejněn v knižní publikaci "Kraťasy 2015", kterou prestižní nakladatelství PRAGOLINE připravuje.
Pořad může být obohacen audiovizuální projekcí po celou dobu jeho trvání, což je 60 - 90 minut dle požadavku pořadatele.
Pořad je určen všem, dětem, mládeži i dospělým.

Rosteme s knihou
Pořad byl zařazen do celostátní kampaně čtení knih v projektu "Rosteme s knihou"

Další informace   najdete zde
"Kraťasy"

Bavte se na pořadu, inspirovaného příběhy lidí z knihy "Kraťasy"!
Uršula Kluková,herečka s nejkrásnějším smíchem, je zárukou kvalitního humoru.
Jindřich Kraus, zpěvák, skladatel, textař a nakladatel, vypráví to nejlepší z knihy a zpívá své autorské písně. Dle možností a přání pořadatele zpívá na hudební základy, nebo jen s kytarou, na větší akce nejlépe s celou profesionální kapelou.
Součástí pořadu, může být autogramiáda. Vhodné pro knihovny, kulturní domy.
Kniha Kraťasy vznikla na základě projektu Jindřicha Krause ve spolupráci s Českým rozhlasem Hradec Králové a časopisem Grand Biblio

"Smích vám sluší"

Herečka Uršula Kluková a Jindřich Kraus, zpěvák, skladatel a textař vás pobaví a rozesmějí na představení "Smích vám sluší".
Uršula Kluková, herečka s nejkrásnějším smíchem, je zárukou kvalitního humoru.
Jindřich Kraus, zpívá své autorské písně z alba "Chvíle ke hvězdám" za doprovodu kapely divadla Semafor (pod vedením J.N. Svobody), nebo s použitím základů, vyrobených v nahrávacím studiu Fredyho Bittnera, vedoucího kapely Michala Davida. Vhodné pro firmy, kulturní domy, knihovny"Humoresky za kamerou"

Herec, režisér a spisovatel František Švihlík spolu s nakladatelem a zpěvákem Jindřichem Krausem, vás pobaví nejen příběhy z natáčení Četnických humoresek a písničkami z nového alba Jindřicha Krause!
Součástí pořadu, může být prodejní akce s autogramiádou knihy "Humoresky za kamerou" a CD "Chvíle ke hvězdám" Vhodné pro knihovny, kulturní domy.

"Cestování s mikrofonem"

Společné vystoupení Jindřicha Krause, zpěváka, skladatele a nakladatele s redaktorkou a moderátorkou ČRo Hradec Králové a také písničkářkou Ilonou Dvořákovou na aktuální téma dění v současném životě, doplněné vyladěným humorem a neotřelými písničkami obou umělců.
Součástí pořadu, může být autogramiáda knihy příběhů "Kraťasy", vysílaných na vlnách ČRo Hradec Králové, CD Jindřicha Krause "Chvíle ke hvězdám" a CD Ilony Dvořákové.
Vhodné pro knihovny, firemní večírky, kulturní domy.Hudební vystoupení

Komorní vystoupení - klavír(klávesy), kytara, zpěv, moderování

Vystoupení s použitím CD základů (halfplayback), moderování

Koncertní verze - 60 až 90 minut nových originálních písní s kapelou

Vhodné na V.I.P. i jiné akce, nebo k hostování v již připravených pořadech.
Délka vystoupení dle dohody s pořadateli. Na přání lze zajistit rozšířený program o další umělce.

Objednávky: Agentura Artstar, jk.artstar@volny.cz, mobil: +420 602 255 561Vystoupení v roce 2017

20.1.2017 pátek 20:00 Mejdan v Novém roce 2017 Praha 3, Koněvova 16, Bar Maršál
22.2.2017 středa 10:00 Hudební výchova pro děti, poklady české písničky Dětské kulturní centrum, Praha 7, Sládkova 11
10.3.2017 pátek 19:00 Koncert country kapely Dobráci Restaurace U Vodárny,Praha 3, Korunní 75
14.3.2017 úterý 15:00 U táborového ohně KS Křižíkova 50, Praha 8 - Karlín
15.3.2017 středa 19:00 Koncert - Jindřich Kraus- zpěv, kytara, Jakub Přibyl - klavír Café Ad Astra, Podskalská 8, Praha 2
30.3.2017 čtvrtek 14:30 U táborového ohně KC Šlejnická 5, Praha 6
12.4.2017 středa 14:00 Jindřich Kraus vás baví aneb Pojďme mládnout KC Taussigova 1, Praha 8 - Kobylisy
9.5.2017 úterý 15:30 Pojďme mládnout smíchem MÚ Roztoky, nám 5. května
12.9.2017 úterý 10:00 U táborového ohně Domov se zvláštním režimem, Unhošť
25.9.2017 pondělí 14:00 Jindřich Kraus - Písničky z klobouku DS Bulovka , Praha 8
3.10.2017 úterý 15:00 Jindřich Kraus - Písničky z klobouku KS Křižíkova 50, Praha 8 - Karlín
9.10.2017 pondělí 14:00 Jindřich Kraus - Písničky z klobouku KC Taussigova 1, Praha 8 - Kobylisy

Vystoupení v roce 2016

12.12. 2016 pondělí 14:00 U táborového ohně KC Taussigova 1, Praha 8 - Kobylisy
8.12.2016 čtvrtek 17:00 Mezi zemí a nebem - s modelkou a farářkou, P. Šáchovou Středisko kultury, Palackého 4995/85, Chomutov
10.11.2016 čtvrtek 18:00 Iva a Jindřich Kraus a Gustav Oplustil-pro Amélii Městské muzeum Rakovník
26.10. 2016 středa 14:00 Jindřich Kraus vás baví 1 DS Horní Planá
20.10. 2016 čtvrtek 18:00 Iva a Jindřich Kraus a Gustav Oplustil-pro Amélii Městské muzeum Rakovník
14.10. 2016 pátek 19:00 Tajemství četnické kriminalistiky M.Dlouhý a J.Kraus Městská knihovna Praha
5.10. 2016 středa 14:00 "Ať tě country pohladí" zpívá Jindřích Kraus KC Taussigova 1, Praha 8 - Kobylisy
29.9. 2016 čtvrtek 15:00 "Ať tě country pohladí" zpívá Jindřích Kraus Pečovatelské centrum Tusarova 42, Praha 7
27.9. 2016 úterý 14:30 Jindřich Kraus vás baví 2 DS Čapkova 13/400, Praha 4
20.9. 2016 úterý 15:00 Mezi zemí a nebem
- s modelkou a farářkou, P. Šáchovou
KS Křižíkova 50, Praha 8 - Karlín
14.9. 2016 středa 18:00 Jindřich Kraus a All TV v San Marino / nový videoklip ItáliE San Marino, Stokholm Dreams Production
7.9. 2016 středa 15:00 "Ať tě country pohladí" zpívá Jindřích Kraus Pečovatelské centrum U Studánky 15, Praha 7
25.8. 2016 středa 20:00 Maxi večer pro dobrou věc, All TV Golden WingZ, Polská 7, Praha 2
31.7. 2016 neděle 19:00 Vystoupení v Caorle Itálie j.h Itálie, Caorle
5.7. 2016 úterý 19:19 Život Black & White
koncert J. Krause a vernisáž díla A. Hejlové
Hotel Belvedere, Františkovy Lázně
12.5. 2016 čtvrtek 18:00 "Láska pro Améli" - pořad s Františkem Novotným Městské muzeum Rakovník
28.4. 2016 čtvrtek 15:00 "Ať tě country pohladí" zpívá Jindřích Kraus DS Čapkova 13/400, Praha 4
20.4. 2016 středa 19:00 Ivan Hajniš Emigrace primitiva, J. Kraus je host pořadu Balbínova Literární kavárna, Praha 2
14.4. 2016 čtvrtek 14:00 Mezi zemí a nebem - s modelkou a farářkou Pečovatelské centrum Bulovka 10, Praha 8
6.4.2016 středa 14:00 Mezi zemí a nebem - s modelkou a farářkou KC Taussigova 1, Praha 8 - Kobylisy
16.3. 2016 středa 15:00 Mezi zemí a nebem - s modelkou a farářkou Pečovatelské centrum U Studánky 15, Praha 7
10.3.2016 čtvrtek 15:00 Mezi zemí a nebem - s modelkou a farářkou Pečovatelské centrum Tusarova 42, Praha 7
18.2.2016 čtvrtek 15:00 Jindřich Kraus vás baví DS Čapkova 13/400, Praha 4
21.1. 2016 čtvrtek 14:30 Mezi zemí a nebem - s modelkou a farářkou KC Šlejnická, Praha 6

Vystoupení v roce 2015

17.12.2015 čtvrtek 15:00 Mezi zemí a nebem - s modelkou a farářkou Point 50+, Praha 10, , Ostružinová 3, Praha 10
16.12.2015 středa 15:00 Mezi zemí a nebem - s modelkou a farářkou Praha, Klub seniorů Prosek
11.12.2015 pátek 19:30 Pokleslé večery s Ivo Šmoldasem, zpěv Jindřich Kraus Salmovská Literární Kavárna, Praha 2, Salmovská 16
28.11.2015 sobota 16:00 Vystoupení a Křest knihy četnická kuchařka Brno, Hotel Savoy
27.11.2015 pátek 20:00 Vystoupení a Křest knihy četnická kuchařka Bar Chill Inn, All TV Party
18.11.2015 středa 10:00 Pojďme mládnout smíchem Městská Nemocnice NP K Moravině 343/6, Praha 9
12.11.2015 čtvrtek 15:00 Vzpomínání s kytarou Tusarova 42, Praha 7
11.11.2015 středa 15:00 Vzpomínání s kytarou U Studánky 15, Praha 7
19.10.2015 středa 14:00 Vzpomínání s kytarou Záhřebská 15, Praha 2
5.10.2015 pondělí 14:00 Zpívání s kytarou Taussigova 1, Praha 8 - Kobylisy
17.9.2015 čtvrtek 14:00 Jen pro ten dnešní den, Klub seniorů Křížíkova 50, Praha 8
10.9.2015 čtvrtek 14:30 Jen pro ten dnešní den, Klub seniorů Šlejnická, Praha 6
7.9.2015 pondělí 14:00 Vzpomínání s kytarou, Klub seniorů Záhřebská 15, Praha 2
13.8.2015 čtvrtek 19:30 Vzpomínání s kytarou Penzion Deni Americká 10,Františkovy Lázně
11.8.2015 úterý 15:00 Dvacet pět let výročí kavárny "Toša" Jiráskova 10, Františkovy Lázně
29.7.2015 středa 20:00 All TV party, vystoupení Movie Club, Praha 2
17.6.2015 středa 14:00 Kavárna s hudbou a dětmi Sněženková, Praha 10 - Zahradní město
16.6.2015 úterý 20:00 Křest knihy "Ukradené děti" Jiný Kafe, Táboritská 9, Praha
2.6.2015 úterý 15:00 Jen pro ten dnešní den, Dřevčický park Dřevčice 15, 250 01, Praha východ
28.5.2015 čtvrtek 15:00 Jen pro ten dnešní den, Pečovatelské centrum P- 7 Tusarova 42, Praha 7
27.5.2015 středa 15:00 Jen pro ten dnešní den, Pečovatelské centrum P- 7 U Studánky 15, Praha 7
13.5.2015 středa 19:30 Májové "Kraťasy"- Jindřich Kraus, A. Hejlová, T. Koblitz Salmovská Literární Kavárna, Praha 2, Salmovská 16
7.5.2015 čtvrtek 13:30 Jen pro ten dnešní den, Klub seniorů Domov pro seniory, Kladno, Fr. Kloze 1178
6.5.2015 středa 14:00 Jen pro ten dnešní den, Klub seniorů Sněženkova, Praha 10
4.5.2015 pondělí 14:00 Jen pro ten dnešní den, Klub seniorů Taussigova 1, Praha 8, Kobylisy
23.4.2015 čtvrtek 14:00 Jen pro ten dnešní den, Klub seniorů Bulovka 10, Praha 8
21.3.2015 sobota 13:00 Výstaviště Lysá n/Labem Výstaviště pavilon A
20.3.2015 pátek 13:30 Jen pro ten dnešní den, Červený mlýn Všestudy Všestudy 23, Veltrusy
20.2.2015 pátek 19:00 Dobráci - country vystoupení, restaurace U vodárny Korunní 95, Praha 3, Vinohrady
13.2.2015 pátek 19:30 Valentýnské setkání a vernisáž šperků A.Hejlové Salmovská Literární Kavárna, Praha 2, Salmovská 16
27.1.2015 úterý 17:00 Rozhovor s Marií Formáčkovou TV Regina

Vystoupení v roce 2014

13.12.2014 sobota 18:00 Křest nové knihy Kutnohorská pátračka opět zasahuje Kutná Hora, Středovy pekárny
4.12.2014 čtvrtek 15:00 Pojďte se smát a zpívat se Santa Krausem Point 50+, Ostružinová 3, Praha 10
14.11.2014 pátek 18:00 Křest nové knihy Kutnohorská pátračka opět zasahuje Kutná Hora, Středovy pekárny
5.11.2014 středa 14:00 Jindřich Kraus vás baví Domov pro seniory Krč, Sulická 1085/53, 142 00 Praha 4
4.9.2014 čtvrtek 14:30 Pojďme mládnout Šlejnická, Praha 6- Simeonova Irena, 736 489 330
19.6.2014 čtvrtek 16:00 Iva a její hosté Jindřich Kraus a další… Muzeum T.G.M. Rakovník
5.6.2014 čtvrtek 14:30 Jindřich Kraus vás baví Domov pro seniory, Bojčenkova Praha 8
26.3.2014 středa 17:00 S knihami se kamarádím, J. Kraus, A. Hejlová, J. Císař Sál MÚ Smečno, Náměstí T. G. Masaryka 12
7.3.2014 pátek 19:00 Dobráci - country vystoupení, restaurace U vodárny Korunní 95, Praha 3, Vinohrady
14.2.2014 pátek 18:00 Valentýnské vystoupení a vernisáž A.Hejlové-Kniha o líbání Kavárna Mezi řádky, Praha 5, Štefánikova 40

Vystoupení v roce 2013

18.12.2013 středa 14:30 Santa Kraus párty - vánoční pohlazení, písní a humorem KSEC Šlejnická, Praha 6
11.12.2013 středa 14:00 Jindřich Kraus vás baví - Život krásný barvy má DS, Sulická, Praha 4 - Krč
12.11.2013 úterý 14:00 Jindřich Kraus vás baví - Život krásný barvy má Dům seniorů Marta,Říčany
11.11.2013 pondělí 14:00 Jindřich Kraus vás baví - pějme píseň dokola Klub seniorů,Záhřebská 15, Praha 2
29.10.2013 úterý 17:00 Natáčení pro TV JOJ SENZI Slovensko
(Vysílání 23.11.2013 TV SENZI)
CK Junior, Levice, Slovenská republika
14.10.2013 pondělí 14:00 Jindřich Kraus vás baví - pějme píseň dokola Klub seniorů,Záhřebská 15, Praha 2
9.9.2013 pondělí 14:00 Jindřich Kraus vás baví 9 Klub seniorů,Záhřebská 15, Praha 2
31.5.2013 pátek 17:00 Stradea soutěž dětí ve zpěvu (vystoupení jako host) Divadlo Járy Cimrmana, Praha-Žižkov
16.5.2013 čtvrtek 15:00 Život krásný barvy má 2013 Point 50+, Ostružinová 3, Praha 10
13.5.2013 pondělí 14:00 Jindřich Kraus vás baví - pějme píseň dokola Klub seniorů,Záhřebská 15, Praha 2
25.4.2013 středa 9:00 Stradea soutěž dětí ve zpěvu v porotě Sokolovna Strašnice, Praha 10
24.4.2013 středa 9:00 Stradea soutěž dětí ve zpěvu v porotě Sokolovna Strašnice, Praha 10
18.4.2013 čtvrtek 13:30 Život krásný barvy má 2013 Domov seniorů Dobřichovice
27.3.2013 středa 20:00 ALL TV párty My Way, Karolíny Světlé, Praha 1
21.3.2013 čtvrtek 18:00 Celovečerní vystoupení-Kafé bar Káva, Káva, Káva, Anděl, Lidická, Praha 5
11.3.2013 pondělí 14:00 Jindřich Kraus vás baví - pějme píseň dokola Klub seniorů,Záhřebská 15, Praha 2
15.2.2013 pátek 18:00 Valentýnské vystoupení a vernisáž, Kniha o líbání- Media Klub Biograf, Plzeňská 210, Praha 5
15.2.2013 pátek 20:00 Valentýnské vystoupení a vernisáž, Kniha o líbání - Veřejnost Klub Biograf, Plzeňská 210, Praha 5
11.2.2013 pondělí 17:00 Valentýnské vystoupení a vernisáž, Kniha o líbání Káva, Káva, Káva, Anděl, Lidická, Praha 5
29.1.2013 úterý 14:30 B-TV Brno, natáčení o knize O Líbání a hudbě JK Výstaviště 1, 647 00 Brno
25.1.2013 pátek 12:00 Promo SK rozhlas a TVR Bratislava
24.1.2013 čtvrtek 19:30 Módní přehlídka, Visage studio, vystoupení La Grotta, Vinohradská 32, Praha 2
18.1.2013 pátek 19:30 Dobráci - setkání a vystoupení, restaurace U vodárny Korunní 95, Praha 3, Vinohrady

Vystoupení v roce 2012

13.12.2012, čtvrtek15:00 Santa Kraus vás baví, Point 50+, Ostružinová 3, Praha 10
10.12.2012, pondělí14:00 Jindřich Jan Kraus vás baví 12, Klub seniorů Praha 2
6.12.2012, čtvrtek14:00 Život krásný barva má-předvánoční, Městská Knihovna Prachatice, Literární kavárna
12.11.2012, pondělí14:00 Jindřich Jan Kraus vás baví 10, Klub seniorů Praha 2
1.11.2012, čtvrtek14:30 Jindřich Jan Kraus vás baví 6, Klub seniorů Praha 2
23.10.2012, úterý19:00 Láska, krása a hudba, vernisáž obrazů a šperků malířky Alexandry Hejlové. Zpívá a moderuje Jindřich Jan Kraus. Společně s Alexandrou představí společné dílo knihu „Kniha o líbání“. Výstava trvá do 25. 10. 2012 v prostorách léčebného domu Monti, Kollárova 4/170, 351 01 Františkovy Lázně
15.10.2012, pondělí14:00 Jindřich Jan Kraus vás baví 10, Klub seniorů Praha 2
10.9.2012, pondělí14:00 Jindřich Jan Kraus vás baví 9, Klub seniorů Praha 2
14.6.2012, čtvrtek14:30 Jindřich Jan Kraus vás baví 6, Klub seniorů Praha 2
11.6.2012, pondělí14:00 Jindřich Jan Kraus vás baví 6, Klub seniorů Praha 2
24.5.2012, čtvrtek14:30 Pojďme mládnout, Klub Point50+, Praha 10 Ostružinová 3
14.5.2012, pondělí12:00 Vystoupení k výročí Světového dne Červeného kříže , Jednací sál Senátu ČR
28.4.2012, sobota20:00 Kluková a Kraus vás baví , Rovensko na Moravě, Galerie Kafe
28.4.2012, sobota16:00 Kluková a Kraus vás baví-Smích vám sluší , KD Mírov- Mohelnice
20.3.2012, úterý14:00 Pojďme mládnout smíchem /VoKr , Rektorská 577/5, Praha 10
19.3.2012, pondělí13:30 Velikonoční ve třech , DSS Bojčenkova 1099/12, Praha 9
15.3.2012, čtvrtek14:30 Pojďme mládnout smíchem /VoKr , KC, Šlejnická 5, Praha 6
23.2.2012, čtvrtek14:00 Pojďme mládnout smíchem /VoKr , Klub seniorů, Křižíkova 50, Praha 8
10.2.2012, pátek16:00 Vernisáž Alexandry Hejlové a Česko-Italský večer , Ristorante Adriatico, Ostrovní 27, Praha1
7.2.2012, úterý14:00 Pojďme mládnout smíchem /VoKr , Klub seniorů, Na Dlážděnce, Praha 8
1.2.2012, středa14:00 Pojďme mládnout smíchem /VoKr , Klub seniorů Taussigova 1, Praha 8
30.1.2012, pondělí14:00 Pojďme mládnout smíchem /VoKr , Klub seniorů, Křižíkova 50, Praha 8
23.1.2012, pondělí14:00 Pojďme mládnout smíchem /VoKr , Klub seniorů Taussigova 1, Praha 8
17.1.2012, úterý14:00 Pojďme mládnout smíchem /VoKr , Klub seniorů, Máchova 14, Praha 2
16.1.2012, pondělí14:00 Pojďme mládnout smíchem /VoKr , Klub seniorů, Na Dlážděnce, Praha 8
10.1.2012, úterý14:00 Pojďme mládnout smíchem /VoKr, Klub seniorů, K Bulovce, Praha 8

Vystoupení v roce 2011

12.12.2011, pondělí 14:00 Vánoční vystoupení s Danou Vokasovou-akordeon , Klub seniorů Taussigova 1, Praha 8
5.12.2011, pondělí 14:00 Vánoční vystoupení s Danou Vokasovou-akordeon , Klub seniorů, Křižíkova 50, Praha 8
1.12.2011, čtvrtek 14:00 Pojďme mládnout smíchem, Ústav sociální péče, K Bulovce, Praha 8,
24.11.2011, čtvrtek 15:00 Život krásný barvy má, Informační centrum Point 50+Ostružinová, Praha 10, plakát ke stažení zde
21.11.2011, pondělí 14:00 Pojďme mládnout smíchem, Bojčenkova M Rajská zahrada
16.11.2011, středa 13:00 Pojďme mládnout smíchem, Klub seniorů Taussigova 1, Praha 8
8.11.2011, úterý 14:00 Pojďme mládnout smíchem, Klub seniorů, Na Dlážděnce, Praha 8
7.11.2011, pondělí 14:00 Pojďme mládnout smíchem, Klub seniorů, Křižíkova 50, Praha 8
27.10.2011, čtvrtek 11:00 Vystoupení v TV Metropol, Studio TV Metropol Praha
19.10.2011, středa 14:00 Pojďme mládnout smíchem, Klub seniorů Taussigova 1, Praha 8
11.10.2011, úterý 14:00 Pojďme mládnout smíchem, Klub seniorů, Na Dlážděnce, Praha 8
7.10.2011, pátek 15:30 Křest knihy Lodě patří vodě, Parník Vyšehrad
6.10.2011, čtvrtek 17:00 Vystoupení pro Amélii s Eduardem Hrubešem, Muzeum Rakovník
7.9.2011, středa 17:00 Zahájení vernisáže Tirolerová, Muzeum Beroun
23.8.2011, úterý 19:00SPA Monti Život krásný barvy má, LD Monti Františkovy Lázně
24.6.2011, pátek 21:30Zámek Berchtold Láska-Amore, Kunice u Říčan
4.6.2011, sobota19:00Zámek Berchtold, Kunice u Říčan
4.5.2011, středa13:00Zpívej si a směj se s Marií Parovou, Zámek Čakovice Seniorům
3.5.2011, úterý20:00Carpe Diem s Petrou Hapkovou , Praha 3
20.4.2011, středa17:00 Městská Knihovna - Pořad o četnících, Praha 3
2.2.2011, středa18:00 Galerie Radostína zpívání na vernisáži, Praha
28.1.2011, pátek11:00Český rozhals HK, Hradec Králové

Vystoupení v roce 2010

21.12.2010 Klub ČT Rohlík, od 19:00, Na Hřebenech 2, Praha 4-Kavčí hory. Vánoční večer, ve kterém vystoupí Jindřich Kraus, Maria Parova, kapela Atarés.
20.11.2010 Zámek Berchtold. Hudební vystoupení na slavnostním křtu nové knihy "Ve jménu zákona"
10.9.2010 Aš Galerie. Vystoupení s písničkami S knihami se kamarádím a písněmi z alba "Chvíle ke hvězdám"
4.8.2010 Františkovy Lázně Lázeňský hotel Monti, koncertní sál. Pořad "Chvíle ke hvězdám". Host- klavírista Jakub Přibyl.
16.6.2010 Český rozhlas celoplošné vysílání- Jindřich Kraus rozhovor a písně z jeho CD "Chvíle ke hvězdám"
15.6.2010 Český rozhlas Hradec Králové - Jindřich Kraus rozhovor a písně z jeho CD "Chvíle ke hvězdám"
Regionální scéna - Nakladatel, spisovatel, zpěvák a autor písní Jindřich Kraus
10.6.2010 Radio Hortus - Pořad Kultura žije
Dramaturgické plány některých pražských divadel, co píší v Literárkách aj.
Zpívá Jinřich Kraus ale i F.Mercury nakonec
24.3.2010 18:00Koncert Jindřicha Krause se křtem nového alba „Chvíle ke hvězdám“. Kmotři a spoluúčinkují: Hitmaker Michal David, Mária Parova a Dávide Mattioli - italští zpěváci.
Hudební doprovod: Fredy Bittner-kytara, V.Kliment-basová kytara, Vladimír „Boryš“ Secký-saxofon, O. Hájek-klávesy, Josef Cigánek- bicí.
Jakub Přibyl - klavír, vokály: L. Šmoldasová, Z. Vilímová a J.Touš.
28.2.2010 14:00 Galerie Husova, Praha 1, S knihami se kamarádím pro děti

Vystoupení v roce 2009

19.11.2009 17:30 KD Vítkov. Pořad Kraťasy s Uršulou Klukovou
12.11.2009 18:00 Galerie Epicure Praha, vystoupení na vernisáži šperků Alexandry Hejlové. Spoluúčinkující: M.Pártlová, K. Nývltová
10.10.2009 11:00 Kulturní dům Ostrov, Havlíčkův Brod. Vystoupení na Knižním veletrhu
11.06.2009 19:00 Divadlo Semafor Praha. Pořad KRAŤASY - premiéra. Jindřich Kraus uvádí své nové autorské písně, za doprovodu kapely Semafor a herečka Uršula Kluková je zárukou kvalitního humoru

Vystoupení v roce 2008

14.12.2008 16:30 Praha - Klub Lávka. Vánoční koncert Hynka Tomma
Hosté: J.Kraus, E.Pilarová, J.Suchánek, M.Dobrodinský,
P.Jančařík, T.Janků a další..
22.11.2008 14:00 Olomouc - S knihami se kamarádím s U.Klukovou.
12.11.2008 10:00 Prachatice - Pro MK Prachatice.
Dvě hudební vystoupení Hudba a poezie pro střední školy.
23.10.2008 20:00 Praha - divadlo Karlín, sál Karlínek - koncert Jindřich Kraus s kapelou TOMMBAND
06.10.2008 10:00 Dvůr Králové - Kulturní dům Václava Hanky. Hudební pořad S knihami se kamarádím
14.10.2008 10:00 Praha - Krčská nemocnice. Benefiční vystoupení pro občanské sdružení Zdraví život. Hosté: Z.Troška, U.Krejčí.
04.10.2008 17:00 - Galerie Na háji. Host : H.Tomm, J.Přibyl.
19.09.2008 20:00 Kladno - Klub Deep Zone. Hudební vystoupení
05.08.2008 19:00 Františkovy Lázně - Přírodní divadlo. Koncert.
13.08.2008 19:00 Františkovy Lázně - Přírodní divadlo. Koncert.
11.07.2008 19:00 Horažďovice - Městské Muzeum.
Pořad Život krásný barvy má.
10.06.2008 19:30 Praha - Salmovská literární kavárna. Hudební pořad Úžasný svět a úžasné prázdniny.
14.05.2008 18:18 Praha - Kulturní dům Průhon. Hudební pořad Život krásný barvy má.Hosté: M.Pojkarová, M.Dlouhý.
24.04.2008 14:00 Praha - Průmyslový palác,výstaviště. Hudební pořad S knihami se kamarádím. Hosté: A.Hejlová,J.Přibyl, M.Dlouhý.
03.04.2008 17:00 Hradec Králové-Městská knihovna. Hudební pořad Život krásný barvy má. Hosté: M.Dlouhý, A.Hejlová.
25.03.2008 19:30 Praha - Salmovská literární kavárna. Hudební pořad.
04.02.2008 17:00 Praha-Galerie PRE. Hudební vystoupení k vernisáži obrazů
A.Hejlové.Hosté: K.Kloubková, M.Parova,M.David,H.Křížková.